železniční trať Choceň - Vysoké Mýto - Litomyšl

Vlečky na trati Choceň - Vysoké Mýto - Litomyšl


vlečka Vysoké Mýto Benzina

Základní údaje o vlečce
délka: 0,115 km
provoz: 19?? - současnost
obsluha: zrušená
napojení k lokálce v: 7,566 km
vzdálenost od stanice: výhybka vlečky je od budovy nádraží vzdálena 0,236 km
společnost působící na vlečce: majitel UNICORN Plus s. r. o.


Současnost a stav vlečky

Vlečka odbočuje přímo z kolejiště železniční stanice Vysoké Mýto z dopravní koleje č. 2 a se svými cca 115 m je nejkratší vlečkou na této lokálce. Po odbočení v 7,566 km pokračuje vlečka cca 40 m k bráně do areálu firmy. Již kousek před branou jsou na kolejích položena železná roštová pole. Za branou označenou dvěmi modrobílými terči pokračuje kolej 40 m k budově dále pak podél ní 20 m, za ní již po 10 m končí. Mezi vlečkovou branou a budovou jsou přípojnice k cisternám pro přečerpávání.

Provoz

Vlečka byla jako manipulační místo k 30.06.2009 zrušeno. Delší dobu již před tímto datem nebyla vlečka využívána. Na vlečce končily cisterny ale ještě i po devadesátých letech.

Historie

Posledním provozovatelem areálu pro skladování pohonných hmot byla společnost UNICORN Plus s. r. o. Dříve společnost Benzina. Budova příležící vlečkové koleji byla vystavěna místní firmou Jan Mergl a syn – skladiště pro benzín, olej a petrolej., která v tomto místě tak započala skladování těchto látek. V současnosti slouží areál jako hlídané místo pro nákladní automobily.
Plán kolejiště


Plán vlečky Benzina.
Současný stav vlečky Benzina.
Fotogalerie
Choceň - Litomyšl